Banner image

Visi interneto ir televizijos
tiekėjai vienoje vietoje

Pasiūlymai nuo 4.50 Eur/mėn.
Gauti pasiūlymus

Bendradarbiaujame su šiais interneto ir televizijos tiekėjais

Belaidis internetas

Belaidis internetas itin patogus vartotojams, turintiems kelis kompiuterius, norintiems namuose prie interneto prisijungti telefonu, planšetiniais kompiuteriais, kitais įrenginiais ar tiesiog nenorintiems naudoti laido. Belaidis internetas yra dviejų rūšių: veikiantis Wi-Fi principu arba perduodamas 4G ryšiu.

Jei norite naudoti Wi-Fi internetą, jums reikės užsisakyti interneto planą ir įsigyti maršrutizatorių (routerį). Maršrutizatorius siunčia signalą į visus prie jo prisijungusius įrenginius. Sukonfigūravus visą įrangą ir prijungus įrenginius prie tinklo, laisvai ir nevaržomai naudositės internetu iš bet kurios savo namų vietos per bet kurį belaidį internetą palaikantį įrenginį. Taip pat Wi-Fi internetas gali būti naudojamas ir be maršrutizatoriaus –  tokiu atveju signalas siunčiamas iš artimiausio interneto tiekėjo bokštelio, o jūsų naudojami įrenginiai prie jo prisijungia. Toks belaidis internetas nėra labai greitas, tačiau stabilus.

4G ryšiu veikiantis internetas – tai mobilus internetas. Jis šiuo metu gana brangus, bet yra greitas, tik kartais gali būti nestabilus (tačiau jo stabilumas priklauso nuo vienu metu prie bokštelio prisijungusių vartotojų skaičiaus, jų siunčiamų duomenų kiekio ir kitų veiksnių). 4G belaidžio interneto privalumas – visuomet jį galite pasiimti į kitą vietą, todėl patogu keliaujant, vykstant į užmiestį, kur nėra kito interneto ryšio. „myPlan“ komanda padės jums išsirinkti belaidžio interneto tiekėją ir planą, geriausiai atitinkantį jūsų poreikius.

Bevielio interneto privalumai

Belaidis 4G LTE internetas pasižymi keliais reikšmingais privalumais. Visų pirma, jis ypatingai patogus keliaujantiems. Jei jums reikalingas greitas ir patikimas nesiojamas internetas, alternatyvų 4G tiesiog nėra. Priklausomai nuo poreikių, galite rinktis vieną iš dviejų modemo tipų.

Pirmasis tipas – tai lengvas, mažytis, vos pusę išmaniojo telefono dydžio siekiantis modemas. Energiją jis gauna iš baterijos, todėl keliaujant jums retai kuomet teks dairytis elektros lizdo. Tokį modemą galite nešiotis tiesiog kišenėje. Jis puikiai gaudo interneto ryšį tiek lauke, tiek uždarose patalpose.

Antrasis tipas – dydžiu įprastą maršrutizatorių primenantis modemas. Jis idealiai tinka, jei wifi internetas jums reikalingas namuose ar darbe. Stacionarus modemas maitinamas tiesiogiai iš elektros lizdo, tad juo geriausia naudotis uždarose patalpose. Verta pastebėti, kad toks įrenginys yra galingesnis už mažesnį. Jį patariame rinktis, jei internetą naudojate sudėtingesnėms užduotims atlikti (pavyzdžiui, tiesioginei vaizdo įrašų peržiūrai ar didelių duomenų siuntimui, kelių įrenginių prijungimui) arba keliaujate nedaug.

Kitas privalumas, kuriuo pasižymi nesiojamas internetas – įrengimo paprastumas. 4G LTE modemas jums gali būti tiesiog pristatytas kurjerio. Įsigijus tokį įrenginį, nereikia sukti galvos dėl galybės laidų montavimo. Užregistravę suteiktą SIM kortelę, galite iškart pradėti juo naudotis.

Šiandien 4G wifi internetas pasiekiamas beveik visoje Lietuvoje. Pasirinkę patrauklų planą, galite drąsiai keliauti po visą šalį. Taigi, toks interneto tipas – idealus, jei siekiate būti nepriklausomi.

Nešiojamas internetas Lietuvoje

Lietuvos gyventojams prieinamas tiek laidinis, tiek belaidis interneto ryšys. Beje, pastarasis dar gali būti vadinamas bevieliu – tarp šių terminų nėra jokio skirtumo. Belaidis internetas kaime yra gerokai populiaresnis už laidinį. Todėl prieš apsisprendžiant dėl ryšio tipo verta aptarti visas galimybes.

Bevielis internetas Kaune, kaip ir kituose miestuose bei gyvenvietėse, yra pranašiausias. Paprastai jis pasirenkamas ten, kur nėra galimybių diegti 4G ar laidinį interneto ryšį. Belaidis internetas yra stabilesnis nei modernus 4G, tačiau ne visuomet jis būna greitesnis. Tokio ryšio patikimumą užtikrina pats tiekėjas – jis pasirūpina, kad įrangą sumontuotų geras meistras ir riboja klientų, besinaudojančių tuo pačiu bokšteliu, skaičių.

4G interneto ryšys yra pati naujausia, pažangiausia interneto technologija. Jis gali būti itin greitas – siekti net iki 150 Mbps. Tačiau kai reikalingas belaidis internetas kaime, 4G gali ne visuomet būti geriausias sprendimas. Problema ta, kad šio tipo interneto ryšio stabilumas priklauso nuo atstumo tarp įrenginio ir bokštelio. Svarbu ir tai, kiek vartotojų tuo metu naudojasi internetu, kiek informacijos siunčiama. 

Nors Lietuvoje 4G paslaugą teikia keturi tiekėjai, dar ne visuose kaimuose užtikrintas šio interneto ryšio prieinamumas. Tai – gana brangi technologija. Galima drąsiai tikėtis, kad ateityje toks trūkumas bus pašalintas. O iki tada kaime verta įsidiegti bevielį (Wi–Fi) internetą – jis pasiekiamas gerokai lengviau. Taigi, jei reikalingas laidinis ar bevielis internetas Kaune, kitame mieste ar kaime, sprendimas visuomet yra. „myPlan“ ekspertai padės pasirinkti tokį internetą, kuris bus ne tik greitas, stabilus, bet ir pasižymės patrauklia kaina. 

Paveikslėlis
Geriausi interneto ir televizijos pasiūlymai
Gauti pasiūlymus

Naudinga informacija