Interneto greičio matuoklė

Pamatuokite šiuo metu naudojamo interneto greitį

Interneto greičio matuoklė - įrankis, leidžiantis nustatyti Jūsų interneto duomenų išsiuntimo ir atsiuntimo greitį. Greičio matuoklė pravarti norint patikrinti, ar tiekėjo plano žadėtas greitis sutampa su realiu, t.y. ar tai, kas parašyta sutartyje, sutampa su greičiu, kurį rodo greičio matuoklė. Tiekėjo sutartyje būna įrašytas atsiuntimo greitis. Išsiuntimo greitis dažniausiai nėra nurodomas, bet jį taip pat galite patikrinti greičio matuokle. Prieš tikrinant interneto greitį, geriausia būtų perkrauti kompiuterį ir maršrutizatorių (arba išjungti jį iš elektros maitinimo ir vėl įjungti), reikėtų išjungti visas programas, darančias įtaką duomenų siuntimo greičiui: naršyklę (palikti tik langą, kuriame atidaryta greičio matuoklė), antivirusinę, ugniasienę, failų dalijimosi ir kitas programas. Tai reikalinga tam, kad gautumėte kuo tikslesnius duomenis, nes naudojamos programos "ryja" greitį ir dėl to jūs gausite mažesnius parodymus negu jie yra iš tiesų. 

Greičio matuoklė – puiki priemonė realioms pasirinkto interneto ryšio galimybėms sužinoti. Įvairiose svetainėse galite rasti tiek tarptautiniu mastu pripažintų, tiek mažiau žinomų skaičiuoklių. Dauguma jų yra objektyvios ir patikimos. Tokios programos leidžia tiksliai žinoti, už kokią greitaveiką mokate pinigus ir įsitikinti, kad tarp oficialaus tiekėjo pasiūlymo bei tikrosios situacijos nėra jokio skirtumo.

Vis dėlto skaičiuoklių rodmenis lemia daugybė veiksnių. Ne visuomet skirtumas tarp tiekėjo pasiūlymo ir tikrojo greičio atsiranda dėl įmonės kaltės. Kartais taip nutinka dėl netinkamo pasiruošimo matuoti savo interneto ryšio galimybes. Todėl prieš įsijungiant matuoklę patariame atkreipti dėmesį į kelias svarbias aplinkybes. Jos gali būti išorinės, nuo jūsų menkai priklausančios, ir vidinės, kurias galite lemti patys.

Bet kuri pasirinkta interneto greičio matuoklė gali rodyti netikslius duomenis dėl išorinių priežasčių. Pavyzdžiui, išmatuoti tikslų duomenų parsisiuntimo ir išsiuntimo greitį gali būti keblu, jeigu tarp tarnybinės stoties ir jūsų kompiuterio, mobiliojo įrenginio driekiasi didelis atstumas. Šiais atvejais duomenys pirmiausia siunčiami į vieną ar net kelias tarpines stotis, ir tik tada jie pasiekia pagrindinę stotį. Toks ilgas procesas lemia greitaveikos praradimą, nes duomenys tikslą pasiekia gerokai vėliau. Taigi, matuoklės rezultatai tampa mažiau patikimi.

Įtakos tikslumui turi ir ryšio kanalo, kuriuo keliauja duomenys iš kompiuterio į stotį, užimtumas. Kuo jis didesnis, tuo vėliau greičio matuoklė sulaukia informacijos. Panašiai svarbi ir tarpinių stočių būsena. Pašalinti šiuos veiksnius dažniausiai neįmanoma, tad verta tiesiog jų nepamiršti.

Tam, kad greitaveika būtų išmatuota kuo tiksliau, kartais užtenka tiesiog užtikrinti optimalias sąlygas interneto ryšiui sklisti. Interneto greičio matuoklė veiks patikimai, jeigu fiksuosite tik vieno įrenginio (stacionaraus ar mobilaus) ryšio galimybes. Taigi, jei namuose naudojate kelis kompiuterius, palikite prie interneto ryšio prijungtą tik vieną jų.

Atsargumo reikėtų ir tuo atveju, jei užsisakėte dvigubą paslaugos paketą – internetą ir televiziją. Matavimų metu turėtų veikti tik interneto ryšys. Dėl panašios priežasties patariame pasirūpinti, kad pasirinktas įrenginys matavimų metu nesiųstų programinės įrangos atnaujinimų, kitokių duomenų. Priešingu atveju matuoklė gali nustatyti pastebimai mažesnę greitaveiką, nei ji yra iš tikrųjų. Taigi, pasirūpinę šiais veiksniais galite drąsiau pasitikėti matuoklių rodmenimis.

Pastebėjus, kad programa nurodo gerokai mažesnę greitaveiką, negu pažadėta tiekėjo, vertėtų sunerimti. Pamėginkite išmatuoti spartą kitu paros metu arba naudodami kitą įrenginį. Jei skirtumas išlieka, tuomet reikėtų pagalvoti apie interneto ryšio technologijos, plano ar tiesiog tiekėjo keitimą. Tam, kad maksimaliai sumažintumėte klaidingo sprendimo riziką, kreipkitės į „myPlan“. „myPlan“ partneriai – tiekėjai, kurių patikimumą užtikrina nuosekliai atliekamos klientų pasitenkinimo paslaugomis apklausos. Tam, kad gautumėte puikų pasiūlymą, jums tereikia numanyti savo poreikius ir palikti savo kontaktinį telefono numerį.